Edukacja

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918.

Uroczysta akademia społeczności szkolnej.

Fotografia: Katarzyna Orzeł

Uroczysta akademia z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości.
10 listopada cała społeczność szkolna upamiętniła uroczystą akademią Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Występy odbyły się w sali gimnastycznej w dwóch turach i podczas każdej z nich wszystkim zgromadzonym udzielił się nastrój historycznych wydarzeń odniesionych do współczesnego świata. Przygotowujący uroczystość uczniowie spisali się na medal i zasłużenie otrzymali gromkie brawa od słuchaczy. Aby występy mogły ujrzeć światło dzienne i cieszyć serca odbiorów, potrzebna jest praca oraz zaangażowanie wielu osób.

Dlatego bardzo serdecznie pragniemy podziękować tym wszystkim, bez których nie możliwy byłby końcowy efekt przedstawienia: konferansjerom: Błażejowi Turczynowi i Karolinie Wawrzyszak z klasy 2f; aktorom: Alicji Wach, Antoniemu Antoszkowi, Sebastianowi Grabowskiemu, Amelii Mysłowskiej, Natalii Greli, Nikoli Dziudzik z klasy 7d, Karolinie Kozyrze, Aleksandrze Kowal, Teresie Orzechowskiej, Janowi Panasiewiczowi z klasy 3e, Barbarze Bryczek, Kacprowi Stępniowi, Kacprowi Świątkowi, Andrzejowi Grzechnikowi, Kamilowi Marmuckiemu, Igorowi Moskowi z klasy 3d; solistkom: Edycie Wlizło z klasy 7b oraz Ninie Greli i Mai Kicińskiej z klasy 4a; chórowi szkolnemu pod batutą Pani Martyny Krasnodębskiej; Panu Michałowi Śliwce za oprawę muzyczną i przygotowanie solistów oraz uczniom wchodzącym w skład Pocztu Sztandarowego pod opieką Pani Katarzyny Skwierz.

Dziękujemy również ekipie technicznej dowodzonej przez Michała Mazusia z klasy 3d oraz uczniom z klasy 3e, którzy pod artystycznym okiem Pani Elżbiety Starek pracowali nad wykonaniem stosownej dekoracji; Jakubowi Gucowi za przygotowanie filmu towarzyszącemu występom; Panu Andrzejowi i Panu Piotrowi za techniczne i logistyczne wsparcie. Dziękujemy Rodzicom, którzy zadbali o to, aby stroje naszych uczniów były czyste, wyprasowane i odświętne. Na potwierdzenie tego, że warto czasem wznieść się ponad szkolną ławkę, wypuścić z rąk kredę i wyzwolić talenty w nas drzemiące, prezentujemy fotografie oraz dwa utwory muzyczne napisane specjalnie na tę uroczystość, której reżyserią zajęła się Pani Anna Zielińska na podstawie autorskiego scenariusza.

FILM 1

FILM 2

Anna Zielińska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | język polski [catlist author_posts="anna.zielinska" date=yes numberposts=50 pagination=no]

Skip to content