SportSukces

Srebro i brąz w badmintonie

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja wywalczyła dwa medale podczas Igrzysk Młodzieży Szkolnej Miasta Lublin 2017/2018 w drużynowym badmintonie dziewcząt i chłopców, które w piątek, 10 listopada 2017 r. zostały rozegrane w niedawno powstałej Strefie Badmintona, przy ul. Mełgiewskiej 9E. Wicemistrzyniami Lublina zostały dziewczęta z “osiemnastki”,  brąz przypadł zespołowi chłopców SP nr 18. 

Opiekunem drużyn z SP nr 18 podczas piątkowych zawodów był Pan Krzysztof Szuptarski.

Drużynę stanowiły zawodnicy i zawodniczki urodzeni w latach 2002-2004. Zarówno zespoły dziewcząt, jak i chłopców składały się z dwóch osób plus jednej osoby rezerwowej. W żeńskiej ekipie SP nr 18 zagrał duet Maja Poniewozik (klasa 7d) i Anna Pakuła (2c), zaś rezerwową była Alicja Gnyp (2c). Team chłopców SP nr 18 stanowili natomiast Grzegorz Wawruch (3b) i Wiktor Patkowski (7b), a jako rezerwa wystąpił Bartosz Gnyp (2c). Każdy z pojedynków pomiędzy poszczególnymi szkołami składał się z dwóch gier singlowych oraz jednego debla.

Dziewczęta z SP nr 18 wygrały trzy z czterech spotkań, pokonując SP nr 5 (3:0), SP nr 16 (2:1) i SP nr 27 (2:1). Niewiele zabrakło również naszym dziewczętom do końcowego triumfu w całym turnieju i zdobycia złotego medalu, jednak uległy one po pełnym dramaturgii meczu ekipie Pallotyńskiego Gimnazjum im. Stefana Batorego 1:2. Po grach pojedynczych było 1:1 i o wszystkim decydowała gra deblowa, w której więcej zimnej krwi zachowały rywalki i ostatecznie to one stanęły na najwyższym stopniu podium w całej imprezie, powtarzając sukces z ubiegłego roku. Druga lokata zapewniła zespołowi SP nr 18 awans do finału wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który w środę, 15 listopada 2017 roku odbędzie się w hali sportowej Zespołu Szkół w Ludwinie (gmina Łęczna). 

Chłopcy z SP 18 świetnie rozpoczęli zmagania, pokonując gładko na początek SP nr 5 (3:0). W drugim meczu ulegli SP nr 16 (0:3) pomimo, że w obu grach singlowych mieli kilka “setboli”. W trzeciej potyczce trafili natomiast na głównego faworyta do złota – Międzynarodowe Gimnazjum Paderewskiego, ulegając 0:3. Czwarta konfrontacja decydowała zaś o brązowym medalu, a przeciwnikiem teamu SP 18 była drużyna SP 27. Pierwszego singla wygrali rywale, ale w drugim singlu klasę pokazał Grzegorz Wawruch, który wygrał swój pojedynek i doprowadził do remisu po 1. O brązie w całej imprezie musiał więc zadecydować debel. Pierwszą partię ekipa SP nr 18 rozpoczęła co prawda od przegranej, jednak dwa kolejne sety padły łupem duetu Wawruch-Patkowski i w efekcie cały mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla SP nr 18, co ostatecznie zapewniło naszej ekipie trzecie miejsce w całym turnieju.

Krzysztof Szuptarski

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | wychowanie fizyczne

Skip to content