Brąz piłkarek nożnych!

Piłkarki nożne Szkoły Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie wywalczyły brązowy medal Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2017/2018.Turniej “Final Four” z udziałem czterech najlepszych drużyn z Koziego Grodu został rozegrany 17 kwietnia 2018 roku na bocznych boiskach Areny Lublin, przy ul. Stadionowej 1. Opiekę i przygotowania zespołu SP 18 do rozgrywek prowadziła Pani Krystyna Adamiec.

Ekipa SP 18 o wejście do finału przegrała z SP 57 (1:4) i po tej porażce podopiecznym Pani Krystyny Adamiec pozostała walka o trzecie miejsce. Rywalem naszych dziewcząt w meczu o brąz było Gimnazjum im. Stanisława Kostki. Potyczka w regulaminowym czasie zakończyła się remisem 1:1. W dogrywce jednak zespół SP 18 zachował więcej zimnej krwi, zdobywając zwycięskiego gola na 2:1 i w efekcie stanął na najniższym stopniu podium Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Gratulujemy Pani Krystynie Adamiec i drużynie dużego sukcesu.

Krzysztof Szuptarski

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | wychowanie fizyczne