Sport

Sztafetowe biegi przełajowe

Reprezentacje dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja wywalczyły odpowiednio piąte i siódme miejsca w klasyfikacjach generalnych podczas sztafetowych biegów przełajowych – Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2017/2018. Impreza w środę, 11 października 2017 roku została rozegrana w wąwozie Kalinowszczyzna, przy ul. Lwowskiej i Ruckemana. W tym roku rywalizacja zarówno dziewcząt, jak i chłopców odbyła się na dystansie 6×1000 m.

Opiekunami reprezentacji SP 18 byli Pani Krystyna Adamiec i Pan Krzysztof Szuptarski.

Dziewczęta utrzymały pozycję z roku szkolnego 2016/2017, natomiast chłopcy uplasowali się o jedno miejsce niżej. Drużyna chłopców z SP 18 w środowych zmaganiach wystąpiła jednak poważnie osłabiona, gdyż nie wystartował Dawid Sobieszczański (klasa 2a), który w ubiegłym roku był najlepszym zawodnikiem w przełajowej sztafecie z “osiemnastki” Roszady w składzie w “ostatniej chwili” spowodowały, że w sztafecie chłopców musiał pobiec zawodnik rezerwowy i nasza drużyna straciła przez to szanse na lepsze miejsce.

Tegoroczna impreza odbyła się w niezbyt sprzyjających warunkach, przy padającym deszczu i dość niskiej temperaturze. Uczestnicy musieli zmagać przez to ze śliską i mokrą trasą, a wielu z nich we znaki dał się spory podbieg. Na zbiegu natomiast mogliśmy zaobserwować kilka wywrotek, ale na szczęście obyło się bez poważnych kontuzji.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom, którzy reprezentowali Szkołę Podstawową nr 18 im. Macieja Rataja podczas przełajowych biegów sztafetowych gratulujemy niezwykle ambitnej walki i sportowej postawy.

Krzysztof Szuptarski

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | wychowanie fizyczne

Skip to content