KonkursNaukaSukces

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Informatycznej

Wyniki III Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Informatycznej „User”

W dniu 22-03- 2018 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie odbył się III Wojewódzki Konkurs Wiedzy Informatycznej „User”. Honorowym Patronatem Konkurs objęli Prezydent Miasta Lublin – Pan Krzysztof Żuk oraz Lubelski Kurator Oświaty – Pani Teresa Misiuk.

Do konkursu przystąpiło 16 szkół z województwa lubelskiego, a do II etapu doszło aż 46 uczniów z tych szkół. Także w tym roku naszej szkoły nie zawiódł Miłosz Komada uczeń klasy 3a, który pokonał wszystkich rywali i w wielkim stylu w konkursie uzyskał I miejsce. Każdy uczestnik konkursu pragnął wygrać główną nagrodę, którą był laptop ASUS Transformer Book T100H. Sponsorem komputera była Pani Elżbieta Sękowska – Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie. Miłą niespodzianką dla uczniów klasy 2b Adriana GrzesiukaJakuba Kwiecińskiego był tytuł finalisty, który każdy z chłopców uzyskał w finałowej potyczce. Liczymy, że chłopcy w kolejnym roku szkolnym nie dadzą prześcignąć się innym szkołom i przejmą pałeczkę po swoim starszym koledze.

Tytuł laureata uzyskali:

I miejsce: Miłosz Komada – Szkoła Podstawowa nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie

II miejsce: Piotr Wiśniewski – Szkoła Podstawowa z oddziałami gimnazjalnymi w Mętowie

III miejsce: Krzysztof Gąsior – Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów w Lublinie

Tytuł finalisty uzyskali:
Piotr Wojciechowski – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie
Małgorzata Sidorowicz – XXX Liceum Ogólnokształcące im. księdza Jana Twardowskiego w Lublinie
Jakub Iskra – XXX Liceum Ogólnokształcące im. księdza Jana Twardowskiego w Lublinie
Adrian Grzesiuk – Szkoła Podstawowa nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie
Jakub Kwieciński – Szkoła Podstawowa nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie
Bartłomiej Kobus – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Abramowie
Mateusz Grzywacz – Szkoła Podstawowa im. Róży Kołaczkowskiej w Pliszczynie

Finaliści naszej szkoły | Adrian Grzesiuk | Jakub Kwieciński

Wyróżnienia otrzymali:

Bartosz Zalewski – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ostrowie Lubelskim
Sebastian Pawłowski – Gimnazjum nr 26 im. J. I. Kraszewskiego w Lublinie
Mikołaj Muzyka – Szkoła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Przybysławicach
Radosław Bogusz – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Garbowie
Piotr Szulakowski – Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Piaskach
Michał Stelmaszczyk – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie
Łukasz Habza – Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie
Mateusz Wąsik – Szkoła Podstawowa nr 19 w Lublinie im. Józefa Czechowicza w Lublinie
Kacper Klimczak – Szkoła Podstawowa nr 50 w Lublinie im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Katarzyna Orzeł

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | informatyka, technika