KonkursPlastyka

Laureatka ogólnopolskiego konkursu plastycznego

Rok 2017 Sejm ustanowił rokiem m. in. Piłsudskiego i Kościuszki. Uczczenie Józefa Piłsudskiego ma związek ze 150. rocznicą urodzin „niezłomnego bojownika o wolność i niezawisłość Polaków”. A 200 – setna rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki to powód przypomnienia jego wkładu w walkach o niepodległość. Uczniowie klas drugich podczas lekcji zajęć artystycznych i plastyki tworzyli kompozycje o tematyce patriotycznej, nawiązujące do Narodowego Święta Niepodległości, z uwzględnieniem postaci T. Kościuszki, J. Piłsudskiego lub M. Kozara – Słobódzkiego. Prace o najwyższym poziomie artystycznym wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Barwy Niepodległości” zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury w Świdnicy.

Laureatką została uczennica klasy 2 G Karolina Głębocka a nominacją do udziału w wystawie uhonorowano Szymona Stasiaka ucznia klasy 2 C. Uczniowie zostali przygotowani do konkursu przez panią Elżbietę Starek.

Gratulacje!

Elżbieta Szerafin-Starek

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | plastyka, zajęcia artystyczne, zajęcia techniczne