Artykuły

Turniej klas profilowanych w koszykówce kobiet

W sobotę 25 marca 2023 roku w sobotę w Szkole Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie w Lublinie dziewczęta wzięły udział w turnieju koszykówki klas profilowanych.

Do klas piątych szybkim awansem dostały się uczennice klasy 4a Nina Młynarczyk i Nina Cebulak oraz Izabela Małek z klas 5 naszą 18 reprezentowały: Antonina Zarębska- kapitan drużyny 5a, Zuzanna Janczak 5a, Pola Komotajtis 5a i Ewelina Dzhmachyan 5c.

W turnieju wzięło udział 6 szkół SP 14, SP 30, SP 28, SP 21, SP 18, SP 52.

W sobotni turnieju dziewczęta pokazały się z wyjątkowo dobrej gry w obronie i ataku . Dzięki dobremu nastawieniu i chęci pokazania się z dobrej strony, nasza drużyna uzyskała 5 miejsce, z czego jesteśmy wszyscy bardzo dumni. Grałyśmy 3 mecze po 4 kwarty. Pomiędzy 2 a 3 kwartą dziewczęta oddawały rzuty osobiste, których wynik dodawany był do klasyfikacji końcowej meczu, w 3 spotkaniach na parkiecie dziewczęta mimo presji i stresu poradziły sobie z tym zadaniem bardzo dobrze.

Pierwszy mecz rozegraliśmy ze Szkołą Podstawową nr 52 (49:10) , drugi ze Szkołą Podstawową nr 21 (37:17) i trzeci ze Szkołą Podstawową nr 30 (32:24) Drugie spotkanie wygrałyśmy w bardzo dobrym stylu. Brawo dziewczynki za wolę walki i zwycięstwo na miarę swoich możliwości.

Grupę dziewcząt przygotowała Pani Monika Żyśko-Gołębiowska nauczyciel wychowania fizycznego.