Lektura na wiele sposobów w 3c

Historia małej Asiuni, czyli Joanny Papuzińskiej, dla której wojna zaczęła się tuż po jej piątych urodzinach zrobiła na uczniach klasy 3c duże wrażenie. Zwłaszcza, że była okazją do poznania historii tamtego okresu, z którą zapoznał uczniów wyjątkowy gość w klasie-czyli tata Mateusza i Marcina, nauczyciel historii w liceum.

Nie zabrakło rozmów na poważne tematy, jakim z pewnością była wojna dla małych dzieci; szukaliśmy też wojennych historii w naszych rodzinach. Zabawiliśmy się w to, co Asiunia, czyli „Mało nas do pieczenia chleba”. Było też zadanie dla chętnych-przygotowanie w domu klusek kładzionych, o których czytamy w lekturze.

Okazało się, że znaleźli się chętni młodzi kucharze- Wiktoria, Wojtek i Ignaś. Być może smak tego prostego, popularnego dania już zawsze będzie przywoływał wspomnienia z przeczytanej książki?