2a na tropie nauki

Lubelski Festiwal Nauki skusił także klasę 2a. Ruszyliśmy więc na podbój lubelskich uczelni.

Katolicki Uniwersytet Lubelski zaciekawił nas historiami sprytnych zwierzaków. Poznaliśmy bohaterskie psy, dowcipne koty, sprytne kolibry, a nawet konia, który … świetnie liczył wystukując wyniki działań kopytami. KUL zachwycił nas też wzruszającym koncertem, gdzie usłyszeliśmy “Piękno Polski zapisane w nutach”.

Kolejnego dnia ruszyliśmy do Ogrodu Botanicznego UMCS, gdzie wyruszyliśmy do Australii ucząc się angielskiego z misiem koalą i odkrywając za pomocą wszystkich zmysłów nową, intrygującą kulturę. Na koniec zmieniliśmy się w kangury próbujące tradycyjnego deseru Rocky Road.

Uniwersytet Przyrodniczy zaprosił nas na przygodę z fizyką. Poznaliśmy magiczną naturę światła. Podczas warsztatów dzieci samodzielnie sprawdziły, że światło pod kontrolą jest w stanie złamać nawet długopis, a dzięki tajemniczym polaryzatorom możemy stać się niewidzialni. W świecie iluzji mnożyliśmy pieniądze i staliśmy na głowie.

Niezwykły, inspirujący tydzień nauki i zabawy.