Podsumowanie pilotażowej edycji Szkolnego Budżetu Obywatelskiego

W Akademickim Centrum Kultury i Mediów “Chatka Żaka” odbyło się spotkanie podsumowujące pilotażową edycję Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. Nie mogło zabraknąć na nim przedstawicieli Osiemnastki: p. dyrektor Katarzyny Orzeł, koordynatorek projektu oraz Natalii i Patryka z klasy 7a, Ady i Bartka z klasy 7d i Stasia reprezentującego klasę 4a.

Na spotkaniu dzieliliśmy się swoimi doświadczeniami i refleksjami. Obejrzeliśmy prezentacje oraz filmy nagrane zarówno w naszej jak i w pozostałych placówkach oświatowych, które wzięły udział w pierwszej edycji Szkolnych Budżetów Obywatelskich. Podczas debaty opowiedzieliśmy o inspiracjach i wyzwaniach, które towarzyszyły nam na drodze do zrealizowania projektów.

Spotkanie było zrealizowane w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

Opracowanie: Paula Kowalczyk