Pasowania na czytelnika

W ostatnich dniach listopada w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej.

27 listopada uczniowie klasy I b
28 listopada uczniowie klasy I c
29 listopada uczniowie klasy I a
ubrani w stroje galowe uczestniczyli w uroczystości pasowania na czytelnika.

Uczniowie klasy VII wprowadzili swoich młodszych kolegów w świat książek przygotowaną przez nich inscenizacją. Po zapoznaniu się z zasadami wypożyczania księgozbioru z biblioteki szkolnej nastąpił akt pasowania największą książką w bibliotece. Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą chętnie czytać i dbać o książki, otrzymali dyplomy i ozdobne zakładki do książek przygotowane przez uczniów klas starszych. Wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej zbiorami, regulaminem, zasadami udostępniania księgozbioru, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki. W tym momencie radość nowych czytelników była największa.

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów codziennie!