NaukaWiedza

Geografia. Technologia VR

12 marca 2019 r. w naszej szkole odbyły się lekcje geografii z wykorzystaniem filmów edukacyjnych zrealizowanych w technologii VR.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez Virtual Quest Lublin. Uczniowie mogli przenieść się w niedostępne miejsca na Ziemi i w Kosmosie oraz odbyć ekscytującą podróż z dinozaurami. Emisja filmów VR sprawia, że uczniowie szybciej zapamiętują informacje na tematy poruszane w obejrzanych projekcjach, a także przyczynia się do rozwoju komunikatywności między dziećmi.

Z pewnością tego rodzaju lekcje na długo zostaną zapamiętane przez uczniów i staną się bodźcem do sięgnięcia po różnego rodzaju źródła informacji mające na celu zgłębienie poznanej tematyki.

Opracowanie: Ewa Szabłowska