Projektowanie wszędzie

Uczniowie klasy 4a pod opieką p. Magdaleny Berezeckiej i p. Beaty Nowak- Przech odwiedzili Centrum Spotkania Kultur. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wystawę „Projektowanie wszędzie”, która została zorganizowana z okazji 40-lecia Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Na kolekcję składa się około dziewięćdziesiąt projektów, takich jak wyroby przemysłowe, grafika użytkowa, strony internetowe, aplikacje czy realizacje w przestrzeni miejskiej. Ponadto, uczniowie zobaczyli Salę Operową, Salę Baletową, pokój VIP oraz mieli możliwość pobawić się na Sensorycznym Palcu Zabaw.

Po zwiedzaniu uczniowie wzięli udział w koncercie charytatywnym “Disney dla zwierzaczków”, który odbył się w Chatce Żaka. Koncert zorganizowano w celu zebrania środków na rzecz likwidowanego schroniska dla zwierząt w Krzesimowie. Uczniowie wysłuchali i zaśpiewali utwory z angielskich wersji animowanych filmów Disney’a. Inicjatywa odbyła się w ramach projektu Lublin w sieci Życzliwości.

Opracowanie: Magdalena Berezecka i Beata Nowak- Przech

Magdalena Berezecka