AktualnościŚwietlica

Słodkie przyjemności w świetlicy

Dziś mieliśmy warsztaty kulinarne. Mogliśmy sprawdzić naszą wiedzę na temat produktów, składników potraw i ostatecznych wyrobach. Wybrane produkty umieszczaliśmy na naszej nowej koleżance – Joasi. Wyszło nam świetnie.

Mogliśmy sami określić, co można przygotować ze specjałów, które panie nam przygotowały. Stawialiśmy na: naleśniki, racuchy, placuszki, zapiekane banany, gofry a nawet jajecznicę.

Wspaniale! Robimy gofry!!! Poznaliśmy pełen przepis, mogliśmy też pomóc w przygotowaniach. Och, najtrudniej to czekać, aż się upieką…. Na szczęście gdy pani Agata pilnowała gofrownicy, pani Asia nauczyła nas nowej piosenki owocowo-warzywnej, wspólnie ułożyliśmy choreografię i pięknie tańczyliśmy i śpiewaliśmy.

Nareszcie to mamy! Pyszne, cieplutkie gofry. Mniam. Dobieraliśmy dodatki według uznania. Pycha. to jest cierpliwy, ten dostanie nagrodę. Można było zjeść repetkę, małą, bo zrobiło się nas już całkiem sporo.

W znakomitych humorach poszliśmy na lekcje.

Aut: Agata Król , Joanna Kossowska