Kolędy i pastorałki

Uczniowie SP 18 zorganizowali kolejny piękny koncert dla seniorów z Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty. Wysłuchali oni kolęd i pastorałek we wspaniałym wykonaniu solistów:

• Zuzanna Zając z kl.6a – utwór „Bambino Jazzu”;
  • Bartosz Chołota z kl.4b – kolęda „Mędrcy świata, Monarchowie”;
  • Wiktoria Kliszcz z kl.5c – pieśń „Mario, cz Ty wiesz”.

Seniorzy obejrzeli także niezwykłe jasełka w wykonaniu klasy 1c. Uczniów przygotowała pani Joanna Kossowska. Za pomocą gestów, mimiki, tańca, muzyki i śpiewu – cały czas bez dialogów i słów – dzieci we wzruszający i przejmujący sposób opowiedziały historię Bożego Narodzenia.

Występ otrzymał ogromne brawa i podziękowania. Seniorzy z wielkim uznaniem wyrażali się o naszym zimowo świątecznym koncercie.
Koncert był owocem pracy Szkolnego Koła Wolontariatu oraz jego opiekuna, pani Joanny Ząbczyk-Plajzer.

Wszystkim uczniom biorącym udział w koncercie oraz ich rodzicom ponownie dziękujemy za serca otwarte na potrzeby ludzi starszych, za podarowany im czas, radość i wielkie serce.

Joanna Kossowska
Joanna Ząbczyk-Plajzer