Duzi dla małych

Na początku grudnia rozpoczęliśmy akcję „Duzi dla małych”, która realizowana była w ubiegłym roku szkolnym. Chętni i zaangażowani wolontariusze z klas IV oraz V, cyklicznie organizowali zajęcia czytelnicze dla dzieci z Przedszkola nr 74.
Celem cotygodniowych spotkań jest nie tylko propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, ale również integrowanie się społeczności międzyszkolnej. Maluszki z przedszkola z zainteresowaniem słuchały bajek oraz opowiadań przygotowanych przez starszych uczniów.

Wszyscy uczestnicy spotkań odnoszą korzyści – dzieci młodsze ćwiczą koncentrację uwagi, pamięć oraz zainteresowanie słowem pisanym, zaś starsi uczniowie doskonalą dykcję, płynne czytanie oraz występowanie przed publicznością.

Publikacja: Beata Sławacka