Aktualności

Warszawa 3a-3b-3c

Z pamiętnika trzecioklasisty…

21 września. Dzisiaj, dzisiaj jest ten dzień!!! Jedziemy na długo wyczekiwaną wycieczkę do Warszawy! To świetna okazja, aby odkryć uroki i historię naszej stolicy Polski.

Równo o godzinie 7: 30 wszyscy uczniowie klas 3a, 3b i 3c usadowili się wygodnie w autokarach i ruszyli ku przygodzie! Po kilku godzinach byliśmy już na miejscu. Rozpoczęliśmy zwiedzanie.

W pierwszej kolejności poszliśmy zameldować się u Króla Zygmunta III Wazy, który dumnie obserwuje Warszawę stojąc na wysokiej kolumnie. Od króla, przez dziedziniec zamku, ulicę Kanonii, na której stoi dzwon, który (podobno) spełnia życzenia i zapewnia dobrobyt dotarliśmy na ulicę Krzywe Koło 2/4. To tam w czasach zamierzchłych można było spotkać paskudnego Bazyliszka. Na wszelki wypadek nasze panie miały przy sobie lusterka. Od Bazyliszka pobiegliśmy do Syrenki Warszawskiej na sesję zdjęciową. Oczywiście nie mogliśmy pominąć Małego Powstańca!

Kolejnym punktem naszej wyprawy była przepiękna, wielka wypełniona książkami po brzegi Biblioteka Uniwersytecka. Przemykając pomiędzy półkami wyobrażaliśmy sobie, jak czytamy książki wypożyczone w bibliotece w pięknych ogrodach na dachu BUW.

Podczas naszego pobytu w stolicy nie zabraknie również czasu na naukę i zabawę. Będąc w Planetarium przez chwilę byliśmy astronomami. Odkrywaliśmy nowe miejsca w kosmosie.

Wychodząc z Planetarium usłyszeliśmy wołanie Kopernika! Zapraszał nas do Centrum Nauki Kopernik, gwarantował niezapomnianą zabawę, podczas której doświadczaliśmy nauki. Nie kłamał! Było MEGA! Aż żal było wracać.
Ta wyprawa, to nie tylko zwykła wycieczka, to wyjątkowa okazja do poznania i odkrywania tajemnic Warszawy, naszej historii i kultury.

Coś czuję, że będziemy „kręcić dziurę w brzuchu” naszym paniom prosząc o powtórzenie tej przygody.

Katarzyna Małyska

autor publikacji | edukacja wczesnoszkolna

Skip to content