Warsztaty malowania pisanek

W niedzielę palmową, 9 kwietnia według kalendarza prawosławnego, uczniowie Międzyszkolnego Punktu Nauczania Języka Ukraińskiego wzięli udział w warsztatach malowania pisanek w technice batikowej, zorganizowanych przez Prawosławną Parafię św. Piotra Mohyły w Lublinie. Zajęcia prowadziły Lesia Sobolivska, dr Olena Hajdamaka-Padalka i Aneta Dmytruk. Efektem warsztatów było powstanie wspaniałych, kolorowych pisanek, które będą cieszyć oko przez długi czas.

У Вербну неділю за православним календарем, 9 квітня, учні Міжшкільного Пункту Навчання Української Мови взяли участь у майстер-класі писанкарства, організованому Православною Парафією св. Петра Могили в Любліні. Заняття проводили Леся Соболівська, доктор Олена Гайдамака-Падалка та Анета Дмітрук. У результаті учні створили чудові кольорові писанки, які будуть радувати око не тільки в день Христового Воскресіння.

Lesia Sobolivska