Artykuły

Z wizytą w Biotece

Biblioteka to przyjazne miejsce dla każdego.

Wiedzą o tym uczniowie naszej szkoły, którzy codziennie wypożyczają zbiory lub przebywają w czytelni w wolnej chwili. Aby poszerzyć wiedzę o książkach i ich otoczeniu uczniowie klas : 3b oraz 4a wraz z opiekunami wybrali się do pobliskiej Bioteki – filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. To niezwykłe miejsce cieszy się nie tylko bogatym księgozbiorem, ale także pięknym wnętrzem i profesjonalną obsługą. „W swym wystroju Bioteka łączy industrialną miejską stylistykę z zielonym oddechem ogrodu”.

Przebywanie w tym miejscu to czysta przyjemność. Po zwiedzeniu całej przestrzeni Bioteki panie bibliotekarki zaprosiły dzieci na warsztaty „Zwierzęta w sztuce” oraz „Zajęcia z robotami”. Uczniowie kl. 4a z zainteresowaniem oglądali prezentowane dzieła sztuki i czynnie uczestniczyli w zajęciach. Zaś dzieci z kl. 3b miały okazję posłuchać o robotach, programowaniu i robotyce. Oczywiście zarówno w jednej, jak i w drugiej klasie nie zabrakło czasu na wspólną zabawę. A jak wiadomo to najlepszy sposób na zdobywanie i poszerzanie wiedzy oraz rozwijanie zainteresowań.

Wizyta w Biotece była świetną lekcją, która sprawiła wiele radości.

Opracowanie: Beata Sławacka

 .SP18 Lublin

SP18 Lublin | Wizja szkoły. Naszym celem jest zapewnienie wychowankom edukacji oraz rozwoju na możliwie najwyższym poziomie. Wszystkie marzenia są związane z edukacją w nowej, lepszej szkole.