Konstytucja 3 maja

Dnia 03.05.2022 poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja wziął czynny udział w uroczystościach obchodzonych w ramach Narodowego Święta Konstytucji Trzeciego Maja.
O godzinie 10.00 młodzież naszej szkoły w składzie:

Sean Klewiński 8a
Wojciech Czernichowski 8a
Julia Wichrowska 8b
Franciszek Prybuła 8b
Wiktoria Czechowska 8c

pod opieką Pani Katarzyny Skwierz uczestniczyła we Mszy w Archikatedrze w Lublinie.

Następnie ulicami miasta Poczty Sztandarowe ruszyły w kierunku Placu Litewskiego, gdzie odbyły się dalsze uroczystości związane z obchodami dnia Trzeciego Maja.

Uczniowie klas ósmych naszej szkoły  byli bardzo zaangażowani w uroczystościach i swoją postawą pokazali że słowa Bóg, Honor, Ojczyzna są  dla nich najważniejsze a to świadczy o ich patriotyźmie. Bardzo dziękujemy osobom z  Pocztu sztandarowego za tak godną postawę wobec Ojczyzny.

Opracowanie: Katarzyna Skwierz