Konkurs Mikołajkowy

Na pewno każdy zna lekturę “Dzieci z Bullerbyn”. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia szwedzkie dzieci organizują konkurs – każdy musi zgadnąć, ile ziaren grochu jest w świątecznej butelce.

My też przygotowaliśmy butelkę pełną grochu. Wytypować najbliższą prawdy liczbę ziaren próbowało wielu. Swoje propozycje podało ponad 100 osób – i to nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele i inni pracownicy szkoły. W końcu w czasie przedświątecznym wszyscy na chwilę stajemy się dziećmi…

ZIAREN BYŁO 476

Propozycje padały różne – od 56 ziaren do 2 … tysięcy!
I – nie do uwierzenia – ale komisja licząca głosy potwierdza swoją powagą:

Zwycięzcą, który wytypował idealnie liczbę 476 ziaren jest Pan Krzysztof – najlepszy ochroniarz naszej szkoły.
Jesteśmy pod wrażeniem! Brawo!

Wyróżnienia w tym konkursie dostały 3 osoby, które były najbliżej wyniku 476 – Staś z klasy 2a i Ela z klasy 2b – wytypowali oni 480 ziaren oraz pracownik niepedagogiczny – pani Alicja.

Gratulujemy Zwycięzcom! I zapraszamy do zabawy za rok!