ArtykułySukces

6 Mila Pamięci Ofiar Komunizmu

Prawie 40-osobowa reprezentacja uczniów z klas piątych, siódmych i ósmych, nauczycieli wychowania fizycznego, pani Katarzyny Orzeł Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie wzięła udział w 6 edycji Mili Pamięci Ofiar Komunizmu.

Bieg został zorganizowany w sobotę, 11 września 2021 roku na terenie odnowionego Parku Ludowego. Sobotnia impreza była częścią Lubelskiej Biegowej Triady Pamięci, którą organizują wspólnie województwo Lubelskie w ramach programu „ Warto być Polakiem”.

W rywalizacji szkół podstawowych znakomicie spisali się uczniowie osiemnastki Wiktoria Nocuń i Krystian Augustyniak (5a), którzy uplasowali się na 1 pozycji , Lena Stępniak (5c) zajęła 2 miejsce a 3 miejsce przypadło Franciszkowi Podgórskiemu (5a). w kategorii 5-6 klasy ze Szkół Podstawowych.

Wszyscy nasi uczniowie pobiegli fantastycznie.

Zawodnicy pokonywali taki sam dystans 1609 metrów. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal ukończenia biegu, natomiast pierwsza trójka w poszczególnych kategoriach wiekowych nagrody rzeczowe. Bieg ten miał przede wszystkim jednak na celu upamiętnić wszystkie ofiary komunizmu, a jednocześnie wśród biegaczy utrwalić dramatyczną historię pokoleń Polaków i umożliwić w ten sposób oddanie im należnej czci i honoru.

Sprawami organizacyjnymi (zapisy, wprowadzenie danych do systemu, numery startowe, zgody etc.) przed, jak i podczas 6 Mili Ofiar Pamięci Komunizmu zajmowali się Pani Katarzyna Skwierz, Pani Izabela Puchacz, Pan Krzysztof Grynkiewicz i Pani Monika Żyśko-Gołębiowska.

Wydarzenie finansowane przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Organizatorem biegu są Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin, Region Środkowo-Wschodni NSZZ ”Solidarność”, IPN Oddział Lublin i Lubelski Kurator Oświaty. Bieg z historią w tle to ponadto żywa lekcja historii i zarazem kolejna okazja do integracji środowiska lubelskich szkół.

Wszystkim uczniom, rodzicom, dyrekcji, nauczycielom oraz organizatorom biegu serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Monika Żyśko-Gołębiowska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | wychowanie fizyczne

Jeden komentarz do “6 Mila Pamięci Ofiar Komunizmu

• GRATULACJE! Jesteście najlepsi!!!
    Jestem bardzo szczęśliwa, że Osiemnastkę po raz kolejny reprezentowała tak duża grupa uczniów i nauczycieli.
    Jestem z Was bardzo dumna!

Możliwość komentowania została wyłączona.