Ananasy z trzeciej klasy

“Oto jest scena, a na tej scenie
będzie za chwilę przedstawienie.

Bez żadnej ściemy i bez lipy
różne się tu przedstawią typy.”

A sceną tym razem była sala lekcyjna, a bohaterami – różne typy uczniów omówione w “Atlasie uczniów”. Był więc “komórkowiec zwyczajny”, “pracuś szlachetny” czy “zaśmiecacz haniebny”, a także skarżypyta, kłamczucha, leń i spóźnialski. Dyżurny nie chciał sprzątać, a szkolny detektyw szukał kto wyciął napis na pulpicie. Było nawet szkolne love story! W zabawny sposób pokazały się na tej scenie wszystkie typy uczniów, a bohaterami byli uczniowie klasy 3a, którzy przygotowali przedstawienie “Ananasy z naszej klasy” dla swoich kolegów z młodszych klas, a także dla rodziców.

Przedstawienie pełne radości, humoru i muzyki goście nagrodzili gromkimi brawami i gratulacjami. A na bis wszyscy zaśpiewali razem i życzyli sobie cudownych, bezpiecznych wakacji!