ArtykułyŚwietlica

Tłumacz języka migowego

W dniu 5. marca świetlicę odwiedził wyjątkowy gość. To mama naszego kolegi, Piotrka Leziaka, która jest biegłym tłumaczem języka migowego.
Pani Magdalena nauczyła nas całego alfabetu, którym posługują się osoby niesłyszące i każdy uczeń mógł “wymigać” swoje imię.

Poznaliśmy też podstawowe znaki i gesty, umożliwiające funkcjonowanie w społeczeństwie osobom niesłyszącym, np. zwroty grzecznościowe. Mama naszego kolegi opowiadała z pasją o swoim zawodzie, który zaczęła wykonywać z potrzeby serca.

Dzięki tłumaczom osoby mające problemy ze słuchem mogą kształcić się i spełniać zawodowo oraz uczestniczyć w życiu społecznym i kulturalnym .

Dziękujemy:)

Kochani Rodzice, zapraszamy Was do zaprezentowania w szkolnej świetlicy zawodów, które wykonujecie, zainteresowań i pasji.

Dzięki temu nasze dzieci mają okazję poszerzyć krąg własnych zainteresowań, odkryć w sobie talenty i uzdolnienia.

Opracowanie: Iwona Gładkowska-Skrobas