Świetlica

Ekologiczne roboty

Dnia 19 marca w związku ze zbliżającym się pierwszym dniem wiosny w świetlicach szkolnych zostały zorganizowane zajęcia kreatywne pt. “Nadaj rzeczom drugie życie – chroń naszą planetę”.

Zajęcia rozpoczynaliśmy od obejrzenia filmu edukacyjnego pt. “Ekologiczny dom” następnie rozmawialiśmy na temat tego w jaki sposób możemy chronić naszą planetę przed zanieczyszczeniami. Po rozmowie przyszedł czas na budowanie, każda klasa około 2 godzin z pudełek, butelek, kabli i wielu innych rzeczy, które na co dzień wyrzucamy tworzyła roboty i maszyny, których funkcje i przeznaczenie są imponujące.

Dnia 20 marca odbyło się głosowanie na najbardziej kreatywne prace, zostały wybrane trzy uczniów: Aleksandra Kluźniaka i Daniela Krukowskiego z klasy 2a , Kajetana Szczerbakiewicza, Wiktora Kowaluka, Jerzego Młynarczyka z klasy 2b oraz Tytusa Korneta i Fryderyka Kossowskiego z klasy 4a.

Wystawę wszystkich prac można oglądać do środy 27 marca na korytarzu dolnym. Wszystkim konstruktorom gratulujemy wspaniałych pomysłów.

Tekst: Agnieszka Jackowska-Mazur
Zdjęcia: nauczyciele świetlicy

Agnieszka Jackowska-Mazur

autor publikacji | pedagog, wychowawca świetlicy

Skip to content