Lingwista

Warsztaty językowe UMCS

W piątek 9 marca 2018 r. klasy dwujęzyczne 7c i 7d pod opieką Pani Magdaleny Berezeckiej i Pani Agnieszki Wypych wzięły udział w warsztatach językowych organizowanych na terenie UMCS-u z okazji Dni Otwartych.

W ramach pierwszych zajęć uczniowie otrzymali za zadanie tłumaczenia, które są podstawą porozumiewania się w języku obcym. Nasi tłumacze otrzymali w swoich słuchawkach tekst po angielsku i musieli przetłumaczyć go jak najlepiej potrafią. Kolejne ćwiczenia były skierowane do osób uczących się języka niemieckiego. Studenci przygotowali gry, które sprawdzały ich sprawność językową oraz wprowadziły w świat tego języka osoby które nigdy nie miały z nim styczności.

Ostatnie warsztaty miały na celu ocenić sprawność słuchania naszych uczniów oraz umocnić ich wiedzę o wymowie wyrazów w języku angielskim. Wykładowca przygotował dla nich materiały, które na pewno pomogły im w poprawieniu swoich umiejętności słuchowych i poszerzyły horyzonty wymowy.

Magdalena Berezecka

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | język angielski