Wycieczka

Wizyta klasy 7a w “DataArt”

W dniu 26 stycznia 2018r. klasa 7a pod opieką Pani Sylwii Paryż – Pańkowskiej, odwiedziła międzynarodową firmę informatyczną DataArt. Wizyta była możliwa dzięki zaproszeniu jednego z rodziców uczniów w/w klasy, pracownika tej firmy.

Uczniowie zostali przyjęci bardzo ciepło i serdecznie. W czasie spotkania poznali specyfikę pracy, zwiedzili siedzibę oraz miło spędzili czas w sali aktywności. Uczniowie zobaczyli fantastyczną prezentację, z której dowiedzieli się między innymi:

– na czym polega specyfika pracy międzynarodowej firmy informatycznej,
– dowiedzieli się czym dziś zajmuje się informatyk,
– co to jest i od czego zacząć jeżeli myślimy o programowaniu,
– gdzie dziś wykorzystywane są technologie informatyczne.

Prezentacja w bardzo ciekawy sposób zachęciła młodych ludzi do zdobywania wiedzy i poszerzania horyzontów.

W czasie krótkiej przerwy uczniowie zostali poczęstowani suto zastawionym bufetem, a na koniec spotkania przepyszną pizzą. Każdy uczeń otrzymał również pamiątkowe gadżety firmowe oraz wziął udział w quizie z nagrodami. Kilkugodzinne spotkanie było bardzo ciekawe i pasjonujące dla młodzieży. Wielu uczniów chciałoby w przyszłości być informatykami i już na spotkaniu pytali co należy zrobić, aby móc pracować w tej firmie.

Sylwia Paryż-Pańkowska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | wychowanie fizyczne, doradca zawodowy