Wesoła nowina

Dnia 21 grudnia 2017 r. dzieci biorące udział w zajęciach teatralnych w świetlicy szkolnej zaprezentowały przedstawienie kolędnicze pt “Wesoła nowina”. Tak jak dawni kolędnicy tak i nasi aktorzy wędrowali od drzwi do drzwi z kolędą i dobrą nowiną. Odwiedzili uczniów wszystkich klas 7 oraz klasy 2 c i 3 d oddziałów gimnazjalnych. W każdej klasie byli przyjęci z dużym zaciekawieniem. Na koniec gospodarze obdarowywali kolędników prezentami w postaci słodkich smakołyków.

Dziękujemy wychowawcom p. Marii Pikule, p. Alicji Podgórskiej, p. Joannie Ziębie, p. Katarzynie Osińskiej, p. Sylwii Paryż-Pieńkowskiej, p. Magdalenie Wojciechowskiej za tak wspaniałe przyjęcie.

Uczniowie przygotowali się pod okiem pani Agnieszki Jackowskiej-Mazur a stroną wokalną zajęła się pani Katarzyna Małyska-Dobrowolska.
Dnia 24 stycznia 2017 r. dobrą nowinę zanieśliśmy do Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty, seniorzy to bardzo wdzięczna widownia, nagrodzili młodych aktorów oklaskami i serdecznym słowami: ”Dzieci, wspaniałe ! Zaangażowane całym sercem” – powiedziała Pani Ania seniorka mieszkanka domu po kolędniczym występie.

A oto wszyscy występujący z roli i imienia:

Aniołki i pasterze śpiewający i grający:
• Aleksandra Sadło kl.3d – gitara, śpiew,
• Oliwia Orzeł kl.4a – skrzypce,
• Borys Juźko kl.4a – saksofon,
• Kajetan Szczerbakiewicz kl.1 b – frażolet,
• Wiktor Kowaluk kl.1b – frażolet,
• Kinga Wiśniewska kl.4a – flet,

Śpiew :
Amelia Ziarczyńska, Eliza Misztal, Lena Pędzisz, Aleksandra Grodzicka, Martyna Sałamaja, Amelia Kośka, Wiktoria Nocuń, Franek Podgórski, Ziemowit Zionkowski z klasy 1a

Aktorzy:
• Gwiazdor – Nina Grela kl.4a
• Kominiarz – Jan Kuzyk kl.4a
• Kolędnik 1 – Antoni Grajczak kl.4a
• Kolędnik 2 – Karol Zimmer kl.4a
• Diabeł 1 – Amelia Mamona kl.4a
• Diabeł 2 – Kinga Gąsior kl.4a
• Diabeł 3 – Maja Kicińska kl.4a
• Herod – Izabela Zielińska kl.3d
• Śmierć – Weronika Słowik kl.4a
• Anioł – Dagmara Mazurek kl.1a
• Koza – Kinga Ździebłowska kl.1b
• Pastereczka – Alina Trojak kl.4a
• Anioł 1 – Aleksandra Piotrowska kl.4a
• Anioł 2 – Wioletta Kośka kl.3d
• Anioł 3 – Marta Bartoszek kl.kl.4a

Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu występów.

Agnieszka Jackowska-Mazur

autor publikacji | pedagog, wychowawca świetlicy