Europa i Ja

Dzieci ze świetlicy szkolnej zrealizowały 1 zadanie projektu edukacyjnego Europa i Ja autorstwa Ilony Broniszewskiej ze Szkoły Podstawowej w Bochotnicy.

Uczniowie poznały symbole narodowe wybranego państwa. W naszym przypadku jest to Grecja.
Zatem przywitamy się po grecku:
Kalimera!:)

Spośród symboli państwa dzieci wybrały godło oraz flagę Grecji. Poznały kształt godła oraz kolory flagi. W ramach wprowadzenia do tematu dzieci obejrzały film edukacyjny z najważniejszymi informacjami dotyczącymi topografii, zabytków i historii Grecji. Następnie młodzi działacze wykonali plakat ilustrujący najciekawsze zabytki kultury starożytnej Grecji. Były to m.in. Akropol, Lwia Brama,Marmaria w Delfach, Wieża Wiatrów w Atenach, Tunel Eupalinosa.

Dzięki uprzejmości pani Agnieszki Nowak dzieci mogły zobaczyć prace o Grecji wykonane przez starsze klasy, które wzbudziły ich zainteresowanie.

Opracowanie | Dagmara Sawa