Zielona szkoła

W dniach 13-15.06.2022 r. klasa 2a i 3a wspólnie wyruszyła na Zieloną Szkołę do Krasnobrodu.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy zwiedzając ZOO. Po krótkim odpoczynku i pysznych lodach, wyruszyliśmy do Zwierzyńca. Dzielnie maszerowaliśmy na Bukową Górę, dowiedzieliśmy się także ciekawostek o Kapliczce na wodzie. Zmęczeni dotarliśmy do pensjonatu, gdzie zjedliśmy pyszny obiad. Następny dzień był pełen wrażeń, rozpoczęliśmy go długim spacerem nad Zalew.

Po obiedzie udaliśmy się do Wioski Przygody Frajda, gdzie braliśmy udział w zwariowanej olimpiadzie, bawiliśmy się w Indian, uczyliśmy się współpracy i odpowiedzialności za siebie i kolegów. Spacer z latarkami do lasu i mecz:) zakończył ten pracowity dzień. Ostatniego dnia po śniadaniu udaliśmy się do Ulika czyli do pasieki i zagrody edukacyjnej. Skansen zabytkowych uli, muzeum pszczelarstwa, sala szkolna PRL, degustacja miodów, oszklony ul z żywymi pszczołami, ścieżka przyrodniczo-edukacyjna oraz inne ciekawostki o tematyce pszczelarskiej, rękodzieło i upominki miodowe to tylko niewielka część tego, co tam udało nam się zobaczyć:).

Oczywiście oprócz wszystkich atrakcji nie zabrakło miejsca na zajęcia dydaktyczne w cudownych okolicznościach przyrody.