Wyjście do biblioteki szkolnej

„Kto czyta – żyje wielokrotnie.
Kto zaś z książkami obcować nie chce –
na jeden żywot jest skazany”.
J. Czechowicz

Dnia 06.02.2020r. uczniowie klasy I a. po raz kolejny odwiedzili bibliotekę szkolną. Uczestniczyli w zajęciach czytelniczych zorganizowanych przez panią Elżbietę Zubalę. Zostali zapoznani z zasadami odpowiedniego zachowania i korzystania z wypożyczalni oraz czytelni. Poznali pracę bibliotekarza, a także dowiedzieli się, w jaki sposób można stać się czytelnikiem.

Spotkanie w bibliotece przybliżyło uczniom literaturę dziecięcą oraz jej autorów. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały fragmentów książki Justyny Bednarek pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. Po przeczytaniu przez panią bibliotekarkę II rozdziału utworu uczniowie z dużym zaangażowaniem odpowiadali na pytania związane z tekstem.

Chętne dzieci miały możliwość wypożyczenia książek do domu.