Rzecz niesłychana – Sąd w naszej szkole!

W dniu 15.12.2022 na wokandę Sądu Klasowego trafiła sprawa Kasi, z lektury „Oto jest Kasia”.

Przed sądem stawili się: Oskarżyciele -Alicja i Weronika, Obrońcy-Weronika, Mieszko i Jakub, oraz Oskarżona- Kasia. W charakterze świadków Sąd przesłuchał mamę Kasi, która musiała pojawić się na Sali rozpraw z malutką Agnieszką, tatę Kasi, brata- Jurka, oraz koleżanki ze szkolnej klasy: Antolkę i Ewkę. Z uwagi na wiek oskarżonej, Sąd poprosił o opinię biegłego psychologa.

Sędziowie: Patrycja, Karolina i Zofia po zapoznaniu się z Aktem oskarżenia, wysłuchaniu zeznań Oskarżonej i świadków, uznali Kasię za winną zarzucanych jej czynów, jednakże z uwagi na okoliczności łagodzące, takie jak wiek i sytuację w jakiej znalazła się oskarżona po urodzeniu Agnieszki, oraz z uwagi na skruchę Kasi- nałożył niewielką karę -sprzątania pokoju Jurka przez miesiąc.

Ps. Lekcję o funkcjonowaniu Sądu przeprowadziła w 3c mama Patrycji,
która opracowała także scenariusz rozprawy sądowej Kasi. Dziękujemy!