Zoom Natury

8 kwietnia klasa 3 a wyruszyła do centrum Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim. Zoom Natury to nowoczesne laboratoria edukacyjne łączące aktywne poznawanie świata z zabawą. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem zwiedzili cztery laboratoria: ,,Runo Leśne”, ,,Zoom Natura”, ,,Awifauny i Troposfery”, ,,Recyklingu i Energii”.

W  głównym  obiekcie   tzw. „Zoom Natury” ekspozycja  obejmowała zakres najciekawszych informacji z przyrody, historii naturalnej, gatunków znajdujących się pod ochroną, ukazując naturalne dziedzictwo przyrody za pomocą nowoczesnych środków wyrazu. Dzięki multimediom, przybliżono dzieciom najważniejsze zagadnienia z zakresu botaniki i zoologii.

Pod specjalnie zaprojektowanymi soczewkami i kamerami uczniowie mogli  zajrzeć w niewidziane gołym okiem tajniki natury. Również bardzo dużym zainteresowaniem i aktywnością uczniów cieszyły sie ,,Warszaty – małego chemika”. Nie zabrakło również zabaw na świeżym powietrzu, wszyscy doskonale bawili się na parku linowym:).