Spotkanie bajek

Dzisiaj było bajkowo w naszej szkole. Uczniowie klasy 3 gimnazjum zaprezentowali przygotowane przez siebie przedstawienie „Spotkanie bajek”.

Odbiorcami inscenizacji były dzieci z okolicznych przedszkoli.
Swoją obecnością zaszczyciły nas grupy sześciolatków z Przedszkola nr 5 przy al. Racławickich oraz Przedszkola nr 74 przy ul. Snopkowskiej, nr 19 przy ul. Weteranów, przedszkola nr 10 przy ul. Zuchów, Przedszkola “Akademia Przedszkolaka” oraz Przedszkola “Akwarelki”.

Przedstawienie jest jednym z etapów realizacji projektu „Poczytaj mi przyjacielu” realizowanego przez klasy drugie gimnazjum w Przedszkolu 74. Nasi uczniowie systematycznie raz w tygodniu odwiedzają przedszkolaki, czytają im książki, przeprowadzają zajęcia czytelnicze, samodzielnie wybierają teksty do lektury oraz opracowują do nich pytania, wymyślają zabawy. Każde takie zajęcia to okazja do wspólnej rozmowy, rysowania, śpiewania.

Bardzo dziękujemy dzieciom z przedszkoli oraz ich opiekunom za tak liczne przybycie. Inscenizacja została przygotowana przez uczniów klasy III g gimnazjum pod kierunkiem p. Elżbiety Zubali.

Fotografia: Natalia Papierz (3c)

Elżbieta Zubala

bibliotekarz