Sport

Czwartki Lekkoatletyczne – 2017

Lekkoatletyczna reprezentacja “osiemnastki” udanie zainaugurowała zmagania  w premierowych zawodach z cyklu “Czwartki Lekkoatletyczne-Jesień 2017”, zajmując pierwsze miejsca w klasyfikacjach drużynowych, zarówno w punktacji generalnej szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych. Pierwsza runda jesiennej edycji została rozegrana we wtorek, 12 września 2017 r. w hali lekkoatletycznej i tartanowym stadionie Zespołu Szkół Elektronicznych, przy ul. Wojciechowskiej 38.

Reprezentanci naszej szkoły w konkurencjach indywidualnych zdobyli ogółem 33 medale (11 złotych, 13 srebrnych i 9 brązowych). Aż 11 z tych krążków było dziełem zawodniczek i zawodników klas VII Szkoły Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja dla której był to debiut w naszej szkolnej reprezentacji.

Opiekunami naszej reprezentacji podczas zawodów byli Pani Krystyna Adamiec i Pan Krzysztof Szuptarski.

Punktowano wg klucza 1 miejsce – 3 pkt., 2 miejsce – 2 pkt. oraz 3 miejsce – 1 pkt. Ze względu na niezbyt sprzyjającą aurę (padający deszcz) część konkurencji (60 m, skok wzwyż i skok w dal) odbyły się w hali lekkoatletycznej.

W edycji Jesień 2017 przewidziano trzy rundy. Kolejne zawody odbędą się w czwartek, 21 września, natomiast finałowa runda została zaplanowana we wtorek, 26 września. Organizatorem zawodów jest Lubelski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA (MIEJSCA 1-3)