4c w mieście królewskim - Szczegóły aktualności | SP18 Lublin

Tag img 24.05.2024, 14:00

4c w mieście królewskim

Uczniowie 4c wspaniale spędzili czas w Sandomierzu.

Roześmiani uczniowie stoją w bramie i machają.

Spacerując po Starym Mieście mieli okazję podziwiać katedrę, zamek, ratusz, Bramę Opatowską. Zwiedzili Zbrojownię Rycerską. Z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o historii Sandomierza. Swoją niesłabnącą popularność muzeum Zbrojownia zawdzięcza nie tylko interesującym eksponatom, które można dotknąć a nawet przymierzyć, ale przede wszystkim przewodnikowi w stroju rycerza snującemu fascynujące opowieści o dawnych czasach Łukaszowi Welikowi.

Uczniowie przymierzali zbroje z różnych epok, sprzęt rycerski: hełmy, kolczugi, kusze, łuki, stroje, tarcze czyli wszystko, co służyło w różnych epokach do walki z przeciwnikiem. Dużym wrażeniem był spacer trasą podziemną i Wąwozem Królowej Jadwigi.

Wizyta w Sandomierzu poprzedzona była zwiedzaniem Opatowa. W Zakładzie Cukierniczym OSM odbyły się warsztaty w Krówkarence. Uczniowie poznali tajniki wytwarzania krówki opatowskiej.

Autor artykułu: Elżbieta Szerafin-Starek