ArtykułyŚwietlica

Ziołowe ABC dla świetliczaków

17.03.2023 r. odbyły się w naszej szkole zajęcia na temat roślin zielarskich.

Dzieci poznały tajniki walorów leczniczych i smakowych naszych rodzimych ziół i nie tylko. W trakcie zajęć dzieci miały możliwość dotknięcia, poznania aromatów ziół i stworzenia własnej kompozycji herbatki na dobry sen, trawienie ,lepsze samopoczucie i dolegliwości górnych dróg oddechowych.

Na zajęciach prym wiodła królowa polskich ziół -POKRZYWA. Do towarzystwa znalazły się również: rumianek, kwiat czarnego bzu, nagietek, koper, szałwia, lawenda, mięta, lipa, kora cynamonu, kora dębu oraz kminek i owoc czarnego bzu.
Całość towarzyszyła twórcza atmosfera.

Na koniec dzieci własnoręcznie skomponowały pod okiem nauczyciela własne mieszanki herbatki ziołowej, następnie zapakowały je w przygotowywane do tego specjalne bibułki, opisały je i zabrały do domu do degustacji.🙂

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.
Opracowanie: Dagmara Sawa