Wycieczka do Leśnej Bazy NaTurka

2 czerwca klasa 1b udała się na wycieczkę do Turki, gdzie pośród pól i lasów znajduje się Leśna Baza “NaTurka”.

Podczas spaceru edukacyjnego dzieci mogły wzmocnić własne poczucie sprawczości i szacunek dla przyrody a także odpocząć od hałasu miasta. Mieliśmy przyjemność zaobserwować trznadla i zawieszonego w locie myszołowa. Udało nam się zobaczyć młode sosny i prawdziwą mrówczą autostradę. Wzięliśmy udział w kreatywnych warsztatach manualnych, podczas których dzieci wykonały leśne naszyjniki. Dużym powodzeniem cieszyła się też dostępna na miejscu kuchnia błotna a także rozwieszone między drzewami hamaki.

Wycieczkę zakończyliśmy ogniskiem i rozmowami przy wspólnym stole.
Paula Kowalczyk