Twarze Madagaskaru

26.05.2023 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie pt. ,,Twarze Madagaskaru”, podczas którego Pan Radosław Jarecki – pracownik Biblioteki oraz współzałożyciel Fundacji Mała Misja zabrał nas w niebywałą podróż na odległy Madagaskar.

Podczas prelekcji dowiedzieliśmy się jak wyglądają: kultura, obyczaje i problemy z jakimi na co dzień zmagają się Malgasze (mieszkańcy Madagaskaru). Dzieci nauczyły się kilku malgaskich słów, przymierzyły stroje mieszkańców wyspy z plemienia
Tsimihety, poznały grupy etniczne: Merina, Tsimihety, Sakalava oraz zapoznały się ze sztuką wyspiarzy.

Z pewnością spotkamy się ponownie, tym razem już w nowym roku szkolnym.

Opracowanie: Ewelina Rudzik