Artykuły

Wycieczka kl. IV a i V a

W dniach 17 i 18 maja klasy IV a i V a wraz z opiekunami: panią Moniką Żyśko-Golębiowską, panią Agnieszką Jackowską-Mazur oraz panią Beatą Sławacką uczestniczyły w dwudniowej wycieczce „SZLAKIEM ORLICH GNIAZD – ENERGYLANDIA”.

Pierwszego dnia, pomimo deszczowej pogody, zatrzymaliśmy się na krótką, pieszą wycieczkę wśród ostańców między zamkami Mirów – Bobolice. Następnie dotarliśmy autokarem do ruin zamku w Ogrodzieńcu, gdzie podziwialiśmy jego mury oraz baszty pięknie wkomponowane w krajobraz wapiennych skał Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Wieczorem dotarliśmy do resortu Western Camp stylizowanego na klasyczną westernową wioskę z amerykańskiego Dzikiego Zachodu.

Po zakwaterowaniu i pysznej obiadokolacji uczniowie spędzili czas wolny grając w piłkę, badmintona oraz oglądając mecz piłki nożnej. Następnego dnia po wybornym śniadaniu wyruszyliśmy złotą kolejką do największego w Polsce Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Swoją przygodę uczniowie rozpoczęli od najbardziej ekstremalnej strefy, przeznaczonej dla wszystkich żądnych mocnych wrażeń. Takich emocji dostarczył Hiperion, Zadra, Space Gun czy Mayan.

Dzięki temu, ze pogoda nie rozpieszczała, w parku było bardzo mało osób i nigdzie nie musieliśmy czekać w kolejkach. Rekordzistą okazał się uczeń, któremu udało się zjechać aż 11 razy na Hiperionie!

Po całym dniu wyśmienitej zabawy zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Lublina w późnych godzinach wieczornych.

Beata Slawacka

 .SP18 Lublin

SP18 Lublin | Wizja szkoły. Naszym celem jest zapewnienie wychowankom edukacji oraz rozwoju na możliwie najwyższym poziomie. Wszystkie marzenia są związane z edukacją w nowej, lepszej szkole.

Skip to content