Artykuły

SREBRO PIŁKARZY NOŻNYCH klas IV-VI

W piątek 28 kwietnia 2023 roku znakomity występ zanotowali piłkarze nożni Szkoły Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie, wygrywając i pokonując rywali najpierw o wyjście z grupy, później w ¼ finału i doszli na sam szczyt grając o pierwsze miejsce. Impreza w piątek, 28 kwietnia 2023 roku została rozegrana na boisku bocznym Areny Lublin przy ulicy Stadionowej 1.

Podopieczni Pani Moniki Żyśko-Gołębiowskiej w pierwszym meczu z SP Paderewskim, odnotowali zwycięstwo 4:2 co dało nam awans i walkę o miejsce pierwsze.

Mecz finałowy zagrali z SP 16. Walka była zacięta, a gra naszych chłopców pokazała umiejętności, siłę walki, zgranie zespołu i serce do piłki nożnej. Końcowy wynik 3:2 dla SP 16 pokazał nam, że warto walczyć i marzyć o rzeczach nieosiągalnych, bo tak nam się na początku wydawało. Cała drużyna zasłużyła na wielkie słowa uznania, jednak w szczególności należy wyróżnić kapitana Antoniego Prybułę z klasy 6b, który jako kapitan spisał się na szóstkę z plusem. Każdy z zawodników czy bramkarz, obrońca, czy atakujący wiedział po co jest na boisku i jaka jest jego rola.

Chłopcom należą się wielkie gratulacje!!!

Tak na marginesie wrócili z dużym niedosytem bo złoto było w zasięgu ręki!!!

Monika Żyśko-Gołębiowska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | wychowanie fizyczne

Skip to content