Sposoby na lektury w 3c

Lekcje, podczas których omawiamy lektury w klasie 3c to ciekawy czas.

„Którędy do Yellowestone?, czyli szalona podróż po parkach narodowych” A.i D. Mizielińskich to nowość w kanonie lektur do klas 1-3, oczywiście dostępna dla uczniów w naszej szkolnej bibliotece. Sięgnęliśmy po nią przy okazji tematyki dotyczącej Dnia Ziemi, tworząc w parach plakaty o wybranych parkach. Są one do obejrzenia na szkolnym korytarzu, mamy nadzieję, że zachęcą pozostałych uczniów do sięgnięcia po tę książkę.3 c poleca!

„Brzydkie kaczątko” J. Ch. Andersena to z kolei lektura, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Opowiadanie z kłębkiem wełny, dobieranie muzyki do baśni, a zwłaszcza próba zatańczenia fragmentu baletu „Jezioro łabędzie” przez chłopców z 3c dostarczyły wszystkim nietuzinkowych wrażeń.