ArtykułyŚwietlica

Bogowie greccy oczami świetliczaków

W ramach projektu edukacyjnego Europa i ja dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej poznały podstawy na temat mitologii greckiej.

Na początku poruszono temat: Czym jest mitologia grecka oraz mit. W następnej kolejności dzieci poznały wizerunki takich BOGÓW GRECKICH jak: Zeus – władca nieba i ziemi, nazywany „ojcem bogów i ludzi”, Posejdon – władca oceanów i mórz, Hades – bóg podziemia, Ares – bóg wojny, Hera – patronka macierzyństwa, opiekunka małżeństwa, piękna i rodziny, Demeter – bogini ziemi, urodzaju, Afrodyta – bogini piękna, kwiatów i wiosny.

Na koniec dzieci wykonały w parach prace plastyczne w której każda przedstawiała poznanych bogów greckich.
Zapraszamy do obejrzenia dokumentacji fotograficznej 🙂
Opracowanie: Dagmara Sawa