Artykuły

Rekolekcje szkolne

W dniach 13-15 marca w naszej szkole odbyły się rekolekcje.

W pierwszym dniu cała wspólnota szkolna wzięła udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Poprowadził je nasz ksiądz katecheta – Grzegorz Opoka. Dzieci z klas trzecich, szóstych oraz ósmych zaangażowały się w czytanie rozważań, dzięki którym w skupieniu i zadumie przeszliśmy z Panem Jezusem na Golgotę.

Drugiego dnia spotkaliśmy się w kościele na Mszach świętych,którym przewodniczyli księża ze Zgromadzenia Księży Marianów w Lublinie. Nie zabrakło radosnego śpiewu przy akompaniamencie gitary i nauki rekolekcyjnej o tym jak ważne jest w naszym życiu przebaczanie.

Trzeciego dnia uczniowie mieli okazję ponownego spotkania z księżmi Marianami. Tym razem zgromadziliśmy się na szkolnej sali gimnastycznej. Księża podzieli się z nami osobistymi wspomnieniami z czasów przyjęcia sakramentu I Komunii Świętej oraz świadectwem działania Pana Jezusa w ich codziennym życiu i posłudze.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w przeżywanie tego rekolekcyjnego czasu, bardzo dziękujemy. Teraz już tylko pozostało nam oczekiwanie na Święta Wielkanocne.

Opracowały: Sylwia Salwerowicz, Agata Kruk
Zdjęcia: Monika Żyśko- Gołębiowska

 .SP18 Lublin

SP18 Lublin | Wizja szkoły. Naszym celem jest zapewnienie wychowankom edukacji oraz rozwoju na możliwie najwyższym poziomie. Wszystkie marzenia są związane z edukacją w nowej, lepszej szkole.

Skip to content