Potrawy greckie (1)

Kalimera! 🙂
W ramach projektu edukacyjnego Europa i Ja zainicjowanego przez p. Dagmarę Sawę dzieci dowiedziały się, że Grecja to nie tylko cudowny, ciepły klimat śródziemnomorski, nie tylko historyczne zabytki, ale także smakowite, lekko strawne potrawy i przyprawy, które wzbogacają ich smak.

Uczniowie w ciekawy sposób zostali wprowadzeni do tematu potraw greckich.
Sałatki, przystawaki, zupy, szaszłyki, ciasta, pierożki, zapiekanki.
Greckie słownictwo:
-Musaka
-Tiropitokia
-Horiatiki
-Souvlaki
-Ravithia
-Tzaziki

Poruszono też temat naszej ulubionej sałatki greckiej, której grecka nazwa to horiatiki 🙂
Na koniec, aby wiedza się utrwaliła dzieci losowały z tajemniczego pudełka warzywa i owoce, które są związane z tym ciepłym krajem. Nie obyło się bez niespodzianek 🙂

Przy współudziale p. Agnieszki Nowak dzieci wykonały zadanie ćwiczące pamięć i zdobytą na zajęciach wiedzę.
Ciąg dalszy nastąpi..:-)

Opracowanie: Dagmara Sawa