Wizyta klasy 4c w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Lublinie

W ramach Obchodów Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112 klasa 4 c wraz z wychowawcą i p. A. Czajkowską wybrała się do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Lublinie.

Uczniowie na samym początku swojej wizyty zostali zapoznani z ogólnymi zasadami korzystania z numeru 112 i dowiedzieli się, w jaki sposób powinno się wzywać pomoc w sytuacjach zagrażających naszemu życiu.

Później uczestniczyli w pokazach pierwszej pomocy i mogli sami nauczyć się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz zostali zapoznani z pracą dyspozytorów będąc świadkami również prawdziwych wezwań. Nie obyło się bez „zwiedzenia” karetki pogotowia.

Uczniowie również udzielili krótkiego wywiadu, który możemy usłyszeć w Polskim Radiu Lublin.

Był to dzień pełen wrażeń jak i nauki😊

Opracowanie: Małgorzata Ostaszewicz