Artykuły

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Dnia 21.11.2022 r. nasza szkoła wzięła udział w akcji organizowanej przez UNICEF z okazji rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

Jest to święto, o którym warto pamiętać. To okazja, aby przypomnieć sobie, że każdemu dziecku, niezależnie od jego pochodzenia, miejsca zamieszkania, koloru skóry, czy wyznania, przynależą takie sam prawa – prawa człowieka.

W tym szczególnym dniu uczniowie naszej szkoły zjednoczyli się i podjęli wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. Wraz ze swoimi wychowawcami stworzyli piękne plakaty ukazujące “Prawa dziecka” oraz udekorowali szkolne okna ptakami symbolizującymi polskie i ukraińskie dzieci. Na uczniów tego dnia czekały ciekawe i twórcze aktywności, filmy edukacyjne, zabawy integracyjne i pogadanki, dzięki którym dzieci poznały swoje prawa, pojęcie tolerancji oraz sposoby przeciwdziałania dyskryminacji.

Dziecko jako istota dopiero ucząca się, rozwijająca i nabierająca doświadczenia, potrzebuje szczególnej ochrony, którą powinni zapewnić dorośli. Pamiętajmy o tym obowiązku i zapewnijmy dzieciom realizację ich praw nie tylko 20 listopada, ale każdego dnia w roku.

Opracowanie | Magdalena Biszkont

 .SP18 Lublin

SP18 Lublin | Wizja szkoły. Naszym celem jest zapewnienie wychowankom edukacji oraz rozwoju na możliwie najwyższym poziomie. Wszystkie marzenia są związane z edukacją w nowej, lepszej szkole.

Skip to content