Polska złota jesień

W ramach szkolnych zajęć świetlicowych dzieci klas 1 – 3 przybliżyły sobie nadchodzącą porę roku – naszą rodzimą, polską jesień. Na początku zaprezentowano młodym słuchaczom wiersz M. Konopnickiej “Jesienią”.

Dzieci starały się wsłuchać w tekst i zobrazować oczami wyobraźni postać przypominającą panią Jesień. Młodzi adepci poznali najciekawsze dary jesieni, które rosną w okolicznych sadach,lasach i domowych ogródkach. Były to m.in. dynie, kukurydza, owoce głogu i jarzębiny, szyszki chmielu, żołędzie i kasztany.

Na koniec dzieci wykonały jesienne ludziki oraz korale z jarzębiny. Zwieńczeniem praca była zabawa w leśną ciuciubabkę, której celem było odnajdywanie ukrytych skarbów jesieni. Wszystkim spotkaniom towarzyszyła radosna, życzliwa i twórcza atmosfera.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć poniżej.
Dagmara Sawa