5B na szlaku historii

To kolejne spotkanie z historią Lubelszczyzny klasy 5B, która 23 maja pod opieką wychowawcy udała się tym razem do zamku w Janowcu Lubelskim. Na miejscu uczniowie przekonali się, że pozostałości budowli i pracujący w nich ludzie tworzą niesamowity klimat oraz atmosferę sprzyjającą nauce poprzez zabawę. Dzięki Pani Marzenie Tuniewicz dzieci mogły zwiedzić stare zamczysko, dwór oraz usłyszeć ciekawe legendy na temat tego urokliwego zakątka.

Potem uczestniczyły w warsztatach malarskich oraz mogły przymierzyć elementy uzbrojenia husarskiego. Gdy już wszyscy byli nieco spragnieni, ochłodę dały pyszne lody zakupione w zamkowej kawiarence, a głód zaspokoiły kiełbaski pieczone w wielkim ognisku, przygotowanym specjalnie na przybycie naszych uczniów. W tamtejszym parku dzieci mogły również piknikować oraz grać w piłkę oraz planszówki.

Na zakończenie wycieczki wszyscy uczestnicy przeszli zboczem góry na piękny taras widokowy, z którego mogli podziwiać panoramę Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Warto!

Anna Zielińska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | język polski [catlist author_posts="anna.zielinska" date=yes numberposts=50 pagination=no]