Wycieczka

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

W dniu 17 maja 2022 klasy 4a i 4c pojechały na dwudniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.

Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie ruin zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Później był pobyt w parku rozrywki Krajno gdzie dzieci podziwiały miniatury słynnych światowych budowli. W ramach pakietu szkolnego mogli spróbować własnych sił w parku linowym. Na zakończenie kilku godzinnego pobytu obejrzeli 2 seanse w kinie 6d. Zmęczeni ale zadowolenia zakwaterowaliśmy się w Leśnym Dworku w Cisowie. Tam też zjedliśmy pyszną obiadokolacje. Na koniec dnia pełnego wrażeń odbył się mecz w piłkę nożną.

Drugiego dnia po obfitym śniadaniu udaliśmy się do Huty Szklanej skąd pieszo udaliśmy się pieszo do Sanktuarium na Świętym Krzyżu. Zwiedziliśmy krypty, kościół pod wez. Trójcy Przenajświętszej gdzie mogliśmy na własne oczy relikwiarz z fragmentami Krzyża Jezusa.

Dech w piersiach zaparł nam widok z platformy widokowej na gołoborza i na najbliższą okolicę. Później odwiedziliśmy miejscowość Św. Katarzyny gdzie w Muzeum Minerałów z bliska mogliśmy obejrzeć kamienie naturalne pochodzące z całego świata. Obejrzeliśmy również proces obróbki jubilerskiej kamieni szlachetnych. Na zakończenie zjedliśmy posiłek i szczęśliwie wróciliśmy do Lublina.

Opiekę nad uczniami sprawowały

p. Monika Żyśko-Gołębiowska, p. Monika Król,
p. Agata Kruk, p. Iwona Gladkowska -Skrobas.

Monika Żyśko-Gołębiowska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | wychowanie fizyczne